Przejdź do treści

sesja narzeczeńska – Lublin Radom Nałęczów Kraśnik

bo przecież sesja narzeczeńska - Lublin Radom Nałęczów Kraśnik to doskonały pomysł na sesja narzeczeńska - Lublin Radom Nałęczów Kraśnik

sesja narzeczeńska - Lublin Radom Nałęczów Kraśnik

z tego wynika sesja narzeczeńska - Lublin Radom Nałęczów Kraśnik to doskonały pomysł na sesja narzeczeńska - Lublin Radom Nałęczów Kraśnik

sesja narzeczeńska

Czy myśleliście kiedyś o swojej sesji narzeczeńskiej, ale myśl ta, zamiast pozytywnego oczekiwania, wywoływała w Was lawinę niepewności?

Czy potrzebujemy właściwie tej sesji narzeczeńskiej? A jeśli tak, to w co się ubrać? Jak się zachowywać? Gdzie iść? Czy pozować, czy być naturalnym? No i co zrobić z tymi rękoma, podczas kilku zdjęć portretowych..?

Czy te pytania, brzmią znajomo?

fotograf na ślub kozienice 001
fotograf na ślub kozienice 032
sesja narzeczenska soho factory 23
sesja narzeczenska soho factory 79

Jeśli tak, to poniżej postaram się jak najwięcej Wam opowiedzieć, o tych „stresujących” spotkaniach z fotografem. Na których, mrożące krew w żyłach pytanie: „Co mamy teraz robić?” może paść nie raz. 

Dla kogo jest sesja narzeczeńska i czy serio jej potrzebujemy...?

sesja narzeczeńska - Lublin Radom Nałęczów Kraśnik

„Super, że mieliśmy sesję narzeczeńską! Wiesz, że to były nasze pierwsze profesjonalne wspólne zdjęcia? Nie mówiliśmy Ci o tym, ale nigdy nikt nam nie robił zdjęć, takich wiesz, takich jak robi fotograf” – To taki trochę wymyślony cytat, ale wierzcie, podobne zdania słyszałem wiele razy. Bo okazuje się, że w czasach wszechobecnych, coraz lepiej robiących zdjęcia smartfonów, pary narzeczonych nie mają innych wspólnych zdjęć, niż te zrobione komórką przez „psiapsię” lub „ziomusia” na wypadzie w góry. 

I to jest pierwszy z powodów dlaczego warto sobie zrobić sesję przedślubną. Oglądanie po latach dobrych jakościowo, profesjonalnie przygotowanych ujęć z czasów narzeczeństwa, zawsze wywoła żywe, dobre wspomnienia. To taki okres życia, do którego chętnie wrócimy, tym bardziej po wielu, wielu wspólnych latach!

sesja narzeczeńska Lublin Radom Nałęczów Kraśnik 006

Często parom towarzyszy obawa, lub wręcz mówią wprost: „z nami to nie będziesz miał łatwo, fatalnie wychodzimy na zdjęciach, a poza tym, to nie znosimy zdjęć. I nie lubimy siebie na zdjęciach!” Albo jest ta niewypowiedziana niepewność: „jak on nas sfotografuje w dzień wesela, jak będziemy wyglądać na zdjęciach od niego? Czy będziemy wyglądać dobrze?” To zrozumiały niepokój, przecież nie znamy się praktycznie wcale, a już na pewno para nie wie, jak wygląda praca z wybranym przez siebie fotografem. Już pewnie wiecie do czego zmierzam. 

Do sesji narzeczeńskiej przedślubnej...

sesja narzeczeńska Lublin Radom Nałęczów Kraśnik 013

To właśnie ona pozwoli poznać się, choć w małym stopniu, ale jednak poznać. Zobaczyć, jak wygląda od kuchni proces fotografowania na sesji. Oswoić się z aparatem, spędzić miło czas i podjąć pierwsze próby przełamania stresu, a będzie on zawsze, przynajmniej na początku. Potem, wraz z upływem czasu, robi się swobodniej, poznajemy się, już ten tulas, czy pocałunek nie jest tak krępujący jak wcześniej. A słuchając wskazówek doświadczonego fotografa, zaczynamy domyślać się, co możemy zrobić, żeby nasze wspólne zdjęcia (znaczy Wasze, bo ja to nie po tej stronie obiektywu przeważnie jestem 😉 )wyglądały lekko, naturalnie i po prostu dobrze!

pOWOLI DOCHODZIMY DO SEDNA...

I to właśnie drugi powód, dlaczego warto zrobić sobie sesję narzeczeńską. Nabranie przekonania, że można wyjść dobrze na zdjęciach, że wybór konkretnego fotografa, był dobrym wyborem, bo my na zdjęciach od niego, podobamy się sobie, skutecznie wpływa na poczucie spokoju i pewności siebie w dniu wesela. A to, to zmienia wszystko..

sesja narzeczeńska - Lublin Radom Nałęczów Kraśnik

sesja narzeczeńska Lublin Radom Nałęczów Kraśnik 010
PM 045
PM 034

Dobra, robimy tę sesję! Ale, w co mamy się ubrać..?

A w co byście się na randkę ubrali? Wygodny dresik? Koszulka z wielkim logotypem na przodzie? Właśnie… Potraktujcie, albo chociaż spróbujcie potraktować to nasze fotograficzne spotkanie, właśnie jak randkę. Eleganckie ciuszki w których czujecie się dobrze, zwiewne sukienki, casualowe koszule, nieznoszone spodnie, szeroko pojęta sportowa elegancja, to sprawdzone sposoby na dobry wygląd na półformalnych ujęciach. Ubierzcie się tak, jakby to spotkanie miało być Waszym pierwszym, jakby to wrażenie, które chcecie na niej/nim wywrzeć, było tym najważniejszym. Żebyście nawzajem cieszyli się swoim wyglądem i żeby po wielu latach, jak do zdjęć wrócicie, pojawiła się myśl: „dobrze wyglądamy, na tej naszej sesji przedślubnej!”

wasze obrączki sesja narzeczeńska 38
wasze obrączki sesja narzeczeńska 39

Z nas to w ogóle, straszne kołki, musisz nas jakoś ustawić.

Otóż nie. To tak nie działa. Nie da się ustawić, a jednocześnie wyglądać na tych narzeczeńskich ujęciach swobodnie i naturalnie. Tak jakbyśmy wszyscy chcieli. Sesja, to pewnego rodzaju proces. Spotykamy się, w miejscówce wybranej wspólnie, zaproponowanej przez Was (bo zawsze można mieć miejsce, ważne dla siebie) lub podpowiedzianej przeze mnie. Przez pewien czas, jest stres, on jest zawsze, nie będę Was oszukiwał, jednak dzięki wskazówkom moim i upływowi czasu, zaczyna być zastępowany swobodą. I wtedy zaczynamy na serio fotografować. To wtedy powstają najlepsze ujęcia, te lekkie, prawdziwe, nieskrępowane i naturalne. Dacie radę!

Ładnie tu wszystko opisujesz, ale ile kosztuje, taka sesja?

Podstawowy wariant, z dojazdem w promieniu 25km od mojego miasteczka, to koszt 500zł. Ale pojechać możemy i znacznie dalej, nawet nie na jeden dzień, a na trzy na przykład. Gdybyście byli zainteresowani taką sesją, a raczej już małą relacją z Waszego wspólnego czasu/urlopu/wypadu, to wystarczy powiedzieć. Wszystko można zorganizować, chcieć wystarczy. Co dostaniecie? W opcji podstawowej, minimum 20  pięknych kadrów, wszystkie po autorskiej obróbce i w najwyższej jakości. Dostarczone drogą elektroniczną. Dodatkowo, dostaniecie link do galerii internetowej, będziecie mogli ją rodzinie i znajomym udostępniać.

Jest jeszcze jedna sprawa. Wiecie przecież, że zdjęcia najlepiej ogląda się w albumie lub w dobrej jakości książce. Jeśli mielibyście ochotę mieć taką pamiątkę z Waszego czasu narzeczeństwa, to zrobimy piękną, spersonalizowaną książkę, lub doskonałej jakości album wykończony naturalnym welurem lub tkaniną.

sesja narzeczeńska Lublin Radom Nałęczów Kraśnik 012

Dziękuję, że dotarliście aż tutaj. Jeśli już zwiedzaliście moją stronę, to wiecie, że treści u mnie nie za wiele. Tym bardziej cieszę się, że z pewną lekkością powstał ten wpis. Gdybyście chcieli obejrzeć kilka sesji, to poniżej znajdziecie przydatne linki. Chętnie porozmawiam więcej na temat sesji i ogólnie mojej pracy, zapraszam do strony kontaktowej.

error: Content is protected !!